im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.

Nasza szkoła w tym roku wzięła udział w tym ogólnopolskim wydarzeniu. Zaprosiliśmy do głośnego czytania uczniów naszej szkoły, pracujących w niej nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Osoby te czytały wybrane przez siebie utwory z kanonu literatury dziecięcej. Wysłuchaliśmy wzorowego głośnego czytania w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim czytającym i tym, którzy z uwagą słuchali. Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja czytania zmobilizuje wszystkich
do częstszych odwiedzin w bibliotece, sięgania po książki i systematycznego czytania.

Zachęcamy do czytania, bo jak powiedziała poetka i laureatka nagrody Nobla  Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.