im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa 

Wizyta w wojsku

5 maja br. uczniowie klasy V a i chór „Allegretto” ze Szkoły Podstawowej w Żółtańcach wystąpili w Klubie Wojskowym 19. batalionu zmechanizowanego. Żołnierze oraz pracownicy MON mieli okazję wysłuchać montażu słowno-muzycznego z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowanego pod kierunkiem Pani Małgorzaty Piech i Marty Biernackiej-Kozieł.

Zaproszeni goście byli zachwyceni występem młodych artystów, nie obyło się bez bisów. Dowódca 19.bz podziękował za zaangażowanie i wysoki poziom artystyczny występu patriotyczno-historycznego.

Po występie nasi uczniowie zostali zaproszeni na teren jednostki wojskowej, gdzie mogli obejrzeć sprzęt wojskowy. Pokaz, przygotowany przez żołnierzy 19.bz, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony zarówno uczniów jak i opiekunów. Kolejną niespodzianką dla nas była prezentacja sprzętu ogniowego, który użytkowany jest podczas pokazów ogniowych oraz spektakli plenerowych Teatru Hesperydy. O tajnikach teatru ogniowego opowiedziała starsza instruktor Elżbieta Dopieralska. Mieliśmy okazję obejrzeć pokaz ognia na żywo oraz samodzielnie spróbować swoich sił w niełatwej sztuce posługiwania się sprzętem ogniowym.