im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa 

Wycieczka do biblioteki

8 kwietnia br. uczniowie klasy 6a Szkoły Podstawowej w Żółtańcach odwiedzili Chełmską Bibliotekę Publiczną. Podczas lekcji bibliotecznej młodzież zapoznała się z bogatym księgozbiorem, zwiedziła obiekt biblioteki oraz uczestniczyła w ciekawej lekcji bibliotecznej.                          

W programie był także pokaz pracy drukarki 3D, rozgrywki planszowe oraz projekcja filmu.  Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i wesołej atmosferze, za co dziękujemy Pani Małgorzacie Duchnickiej i Pani Katarzynie Bedlińskiej-Polak.

Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, a także poznanie pracy bibliotekarza.

Wycieczkę zorganizowały nauczyciele: Małgorzata Łobejko i Edyta Herc.