im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa 

Szkolny konkurs plastyczny na kartkę świąteczną

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia po raz kolejny w naszej szkole odbył się szkolny konkurs plastyczny na kartkę świąteczną. Udział w konkursie wzięło ponad 80 prac od uczniów z klas 0-VII. Kartki wykonane były różnymi technikami i okazały się tak ciekawe, że trudno było wybrać najpiękniejsze. Prace, które otrzymaliśmy były estetyczne, kreatywne, a czasem humorystyczne. Dzieci świetnie oddały klimat i charakter świąt, pokazały wigilijne tradycje. Technika prac była różnorodna – od rysunków kredką i farbami, po wydzieranki, kolaże i kartki 3D. Stworzenie prac wymagało od dzieci rzetelności i sumienności. Ostatecznie jury nagrodziło wszystkich artystów. Konkurs zorganizowały nauczycielki: Małgorzta Piech, Aleksandra Czwarnowska i Marta Biernacka-Kozieł przy wsparciu dyrektora szkoły Marii Lipczyńskiej.