im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa 

Dzień chłopaka w klasach trzecich

Z okazji Dnia Chłopaka 29.09.2021 r.  uczniowie klas  III wybrali się na integracyjną wycieczkę do Chełma. Pod opieką nauczycieli: Beaty Gorczyckiej, Aleksandry Czwarnowskiej, Marty Biernackiej-Kozieł oraz ks. Grzegorza Jarmosza. Pierwszą atrakcją tego dnia było zwiedzanie Podziemi Kredowych. W trakcie wędrówki labiryntem podziemnych korytarzy dzieci poznawały ich historię, wysłuchały legendy o białym niedźwiedziu i spotkały się z duchem Bieluchem. Kolejną częścią wycieczki było zrobienie pamiątkowych zdjęć przy zabytkowej studni miejskiej na Placu Łuczkowskiego. Następnie dzieci udały się do restauracji Kozak na wspólny poczęstunek. Wycieczka dostarczyła dzieciom dużo radosnych przeżyć i wiele ciekawych wspomnień.