im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa 

Wycieczka do Zagrody Wolawce

Dnia 17 października 2022 roku, klasy IIa, IIb i IIc wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce szkolnej do "Zagrody Wolawce". Podczas wyjazdu dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat funkcjonowania Zagrody. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych podczas których każdy miał okazję samodzielnie wykonać pamiątkowego koguta, malując go i ozdabiając według własnego pomysłu. Dzieci poznały tajniki wypieku pysznych podpłomyków. Uważnie słuchając instrukcji ich powstawania, każdy z uczniów samodzielnie wyrobił ciasto, uformował swojego podpłomyka, który
po odpowiednim przygotowaniu trafił do pieca. Wszystkie dzieci z wielkim smakiem zajadały swoje pyszne podpłomyki, które jadły z ulubionymi dodatkami - na słodko lub wytrawnie. Następnie uczniowie korzystając z pięknej pogody uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych. Z wielką chęcią i zaangażowaniem dzieci rozgrywały mecze piłki nożnej oraz brały udział w przeciąganiu liny wraz z wychowawcami. Na koniec wspólnej przygody dzieci miały okazję odwiedzić zagrodę z kózkami, posłuchać o ich trybie życia oraz nakarmić zwierzątka, które z chęcią zajadały przygotowane dla nich przysmaki. Czas spędzony w Zagrodzie Wolawce był wspaniały. Wszystkie dzieci z uśmiechami na buziach i pamiątkowymi kogutami wróciły do szkoły. Ten wyjazd na długo pozostanie w ich pamięci.