im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa

Wycieczka do Warszawy

24 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły z klas IV a, IV b i IVc wraz z opiekunami: Magdaleną Jaworską - Wójtowicz, Agnieszką Smętkowską, Elżbietą Brudnowską i Małgorzatą Łobejko udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Uczniowie obejrzeli muzyczny spektakl edukacyjny wprowadzający dzieci w świat  najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków. Spektakl „Wanna Archimedesa” w Teatrze CAPITOL w Warszawie zawierał punkty z podstawy programowej w zakresie fizyki i geografii w atrakcyjnej i przystępnej formie. Mądry i zabawny Profesor Rozumny (w tej roli Krzysztof Tyniec) przedstawił swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji. Dzięki niemu, dzieci poznały dokonania Newtona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba i prawo ARCHIMEDESA.

Następnie uczniowie odwiedzili PGE Stadion Narodowy. Podczas zwiedzania czwartoklasiści  mogli choć przez chwileczkę poczuć klimat tego miejsca, stać się kibicami, wyobrazić sobie spotkanie z zawodnikami naszej reprezentacji narodowej w ich szatni lub posiedzieć  w poczekalni na fotelach zawodników rezerwowych i obejrzeć salę dziennikarzy.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Polskiego Radia. Dzieci odwiedziły studio, w którym został nagrany krótki wywiad, oprócz niezapomnianej  lekcji radiowej nasi uczniowie mogli uczestniczyć w prowadzonej na żywo audycji – Popołudnik Polskie Radio Dzieciom.  Uczniowie naszej szkoły  opowiedzieli swoje pomysły o rowerach przyszłości i mieli okazję pozdrowić swoich bliskich i pracowników szkoły.

Ostatnim punktem programu był wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Z tarasu widokowegouczniowie mogli podziwiać piękną, wieczorną panoramę Warszawy.

Wycieczka do stolicy będzie miłym wspomnieniem. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że Warszawa to europejskie miasto z bardzo bogatą historią, tradycją i kulturą. Wyjazd sprzyjał integracji między klasowej.