im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa

Blask prawdy

20 października w Szkole Podstawowej im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach klasa VII wraz z chórkiem szkolnym zaprezentowały montaż słowno-muzyczny z okazji XXII Dnia Papieskiego pod tytułem: Blask prawdy. 

Występujący na scenie młodzi byli ubrani w kolory papieskie: biały i żółty oraz maryjny: niebieski. Ukazali, że nauczanie Papieża Polaka na temat prawdy dotyczy także wolności i miłości. Tymi wartościami żyli św. Stanisław Kostka, bł. Carlo Acutis oraz św. Tarsycjusz.

Każdy z prezentowanych świadków wiary troszczył się o prawdę, pielęgnował i trenował miłość oraz walczył o wolność.

Nauczycielami odpowiedzialnymi za występ byli: Edyta Kajdaszuk (wychowawczyni klasy VII), Małgorzata Piech (nauczycielka muzyki) i ks. Karol Mazur (katecheta).